Farmakonutriční přípravky mají významný vliv v posílení imunity v boji proti RNA virům, včetně chřipky a koronaviru.

Na svět se dostávají výsledky výzkumů, které zkoumají prevenci a zabránění šíření viru. Nejde tedy o spekulace, ale ověřené vědecké zdroje.

Základem úspěšné obrany je fungující imunitní systém. Výsledky jasně ukazují, že nakažení ho mají narušený, oslabenou imunitu, mají často již nějaké zdravotní potíže.

Z výzkumu, jehož výsledek můžete najít ZDE, vyplývá, že se dokážeme sami bránit a sami posílit svůj imunitní systém, pokud jsou součástí naší stravy níže uvedené látky. Případně je můžeme dodávat do těla v rámci potravinových doplňků. V tabulce jsou obsažené doporučené denní dávky.

Konzumace všech je ideální, ale pokud bychom měli vyzdvihnout jen ty nejdůležitější, které se objevují i v dalších studiích, tak je to zinek a kvasnicové betaglukany (pozor nezaměňovat s betaglukany z hub, které mají velmi nízkou účinnost ve srovnání s těmi z kvasinek).

Betaglukan sice není přímý lék, ale výrazně může zvýšit šanci na to, že se nám virová infekce vyhne nebo bude mít alespoň mnohem mírnější průběh. Betaglukany udržují buňky v pohotovosti, a ty tak mohou rychle reagovat na napadení a zabraňovat duplikaci viru v těle.

Na trhu existuje celá řada doplňků stravy s obsahem betaglukanů, mnohé jsou kvalitní, jiné méně. Kolektiv odborníků vedený profesorem Větvičkou před časem testoval celou řadu betaglukanů. Jako nejlepší se ukázaly betaglukany s čistotou více než 75 %. Extrakty hub ve formě prášku bohužel příliš dobré nebyly.

Co se týče dávkování, pro dospělou osobu obvykle postačí 200 mg betaglukanů denně, v případě důkladné prevence před koronavirem doporučují odborníci zvýšit dávku až na 1000 mg denně. Zároveň je to o rychlém a účinném nastartování imunitního systému.

Betaglukany jsou unikátní přírodní polysacharidy, schopné velmi účinně a rychle podporovat obranné reakce organismu. Více než 50 let výzkumu a tisíce studií prováděných na různých univerzitách ve světě prokázaly, že denní konzumace betaglukanu optimálně stimuluje makrofágy (bílé krvinky) a výsledkem je obranný systém vyladěný na nejvyšší výkon.

Jak betaglukan v těle funguje?

Dobře fungující imunitní systém snadno rozpozná cizorodou látku, ať už je to vir nebo bakterie a zničí ji. Hlavní roli zde hrají makrofágy. Makrofágy, které jsou přítomny ve všech orgánech našeho těla, přitom fungují jako generálové imunitního vojska a posílají bílé krvinky do bitvy. „Požírají vše, co do krve nepatří“. Betaglukany pak fungují jako jejich palivo. Podporují je a regenerují.

Doporučení:

Využijte produkt složený z betaglukanů z kvasnicového kvásku tj. jednoho z těch nejvíce účinných a je k němu navíc přidám přírodní vitamín D3, který maximalizuje účinek na podporu imunity. Vyberte produkt, který obsahuje betaglukany wellmune, což je unikátní a vědecky ověřená účinnost.

Více zde: https://www.wellmune.com/2018/05/30/seen-one-beta-glucan-seen-them-all/

Ideální je kombinace s dalším přípravkem, který v sobě obsahuje další prospěšné a doporučené látky tj. např. zinek, selen a celou řadu dalších vitamínů a minerálů, které posilují imunitní systém včetně betaglukanů z kvásku.

Optimální jsou tedy čtyři tablety Xtend denně a 1-2 tablet Protect.

Další zdroje informací k tomuto článku:

https://www.elsevier.com/about/press-releases/research-and-journals/recent-research-points-the-way-toward-a-practical-nutraceutical-strategy-for-coping-with-rna-virus-infections-including-influenza-and-coronavirus

https://www.researchgate.net/publication/261953779_Immune-modulatory_effects_of_dietary_Yeast_Beta-1316-D-glucan

https://www.researchgate.net/publication/47794995_Zn_Inhibits_Coronavirus_and_Arterivirus_RNA_Polymerase_Activity_In_Vitro_and_Zinc_Ionophores_Block_the_Replication_of_These_Viruses_in_Cell_Culture